Головна навігація
Меню
Корисна інформація про моторні оливи

Корисна інформація про моторні оливи

Моторна олива призначена для змащення двигуна. Але не тільки для цього. Високоякісні оливи відіграють неабияку роль для забезпечення надійності та ефективності роботи двигуна. Тому ми рекомендуємо використовувати оливу, яка спеціально створювалась для вашого автомобіля Porsche. Для збереження якостей моторної оливи її необхідно регулярно та своєчасно міняти. Специфікації доступні в інструкції з експлуатації вашого автомобіля, а також в офіційних дилерів Porsche.

Задачі моторних олив

Задача 1

Утворення суцільної плівки оливи між рухомими компонентами двигуна. Змащення оливою дозволяє запобігти безпосередньому контакту між компонентами двигуна, а саме між циліндрами та поршнями. Окрім того, олива захищає їх від зносу, продовжуючи термін служби двигуна. Зниження тертя також дозволяє зменшити витрати палива.

Задача 2

Підтримання чистоти двигуна. Завдяки спеціальним присадкам моторна олива запобігає потраплянню в розжарені, рухомі компоненти двигуна забруднених часток, які виникають у результаті процесу згоряння (або в результаті використання біопалива, наприклад біодизельного палива). Присадки абсорбують ці забруднені частки, щоб вони не осідали у двигуні.

Задача 3

Нейтралізуючи кислоти, які утворюються в результаті реакції відпрацьованих газів і незгорілого палива, моторна олива запобігає корозії, особливо в підшипниках.

Задача 4

Тепловідведення. Олива сприяє охолодженню багатьох деталей двигуна, до яких не потрапляє охолоджуюча рідина.

Види моторних олив

Відмінність — в деталях.
Та в ходових якостях.

Існує три види моторних олив, що володіють різними властивостями.

Мінеральні — найперші. Ці оливи часто використовуються. Відрізняються порівняно простим і недорогим способом виробництва шляхом дистиляції та очищення нафти.

Напівсинтетичні — створюються в результаті складного процесу, завдяки якому вирізняються більш високою якістю, збільшеним терміном служби і більш широким діапазоном робочої температури.

Синтетичні — виробляються шляхом хімічного синтезу та можуть наділятися специфічними властивостями, які покращують якість. Завдяки своїй високій ефективності ці оливи особливо підходять для високопотужних двигунів. Наприклад, для двигунів Porsche.

Однодіапазонні та багатодіапазонні оливи

Однодіапазонна або багатодіапазонна олива?
Оливи та їхні якості.

Однодіапазонні оливи займали лідируючу позицію на ринку до 1970-х років. Кожна доступна у той час олива мала певну в’язкість, що дозволяла використовувати її лише влітку або лише взимку.

Сьогодні частіше використовуються багатодіапазонні оливи. У їх основі лежать базові оливи з незначною в’язкістю, змішані зі спеціальними добавками (наприклад, з такими полімерами, як поліефір або поліізобутилен), тому їх в’язкість лише незначно зменшується при високих температурах.

Переваги багатодіапазонних олив

Завдяки меншому рівню зміни в’язкості багатодіапазонні оливи можна використовувати при більш широкому діапазоні температур, що забезпечує оптимальне змащування двигуна і в мороз, і в спеку. Таким чином вдається домогтися кращого змащення двигуна при холодному пуску, зниження навантаження на стартер при низьких температурах і надійності змащування при високих температурах двигуна та навколишнього середовища.

Класи SAE

Як розшифрувати маркування оливи?

Маркування багатодіапазонних олив за класифікацією SAE (Society of Automotive Engineers — Співтовариство автомобільних інженерів) складається з двох частин, наприклад 0W-40. Воно вказує на оптимальний температурний режим, у якому найкраще використовувати дану моторну оливу. Число перед «W» (winter — зима) означає в’язкість оливи при низьких температурах — чим нижче число, тим краще текучість оливи. Таким чином, «0» в маркуванні вказує на вкрай невисоку в’язкість оливи і, отже, можливість використовувати її в холодну пору року.

Друга частина індексу (число після «W») вказує на в’язкість оливи при високих температурах — чим вище число, тим вона більш густа. Число 10 вказує на низьку в’язкість оливи, створеної спеціально для холодних регіонів. Для надзвичайно спекотного клімату призначені оливи з числом 60, які в звичайному стані характеризуються вкрай високою в’язкістю. Олива з числом 40 в індексі має середнього ступеня в’язкість. Її можна використовувати при високих температурах.

Запис на тест-драйв
Запишіться онлайн і ми обов'язково зателефонуємо Вам для уточнення деталей.
Чекаємо Вас на індивідуальному тест-драйві в Порше Центр Київ Аеропорт.
Пункти, відмічені *, заповнювати обов’язково.
Зворотній зв’язок